Aet Trisberg • 12. veebruar 2019
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Ehtsuse kontrolli esimesed päevad

Laupäeval, 9. veebruaril käivitus üleeuroopaline ravimite ehtsuse kontrolli süsteem. Esimeste päevade tagasiside on valdavalt rahulik ja äraootav, kuigi süsteemis on esinenud juba ka tõrkeid.

Järve keskuse Apotheka apteegi farmatseut Julia Lipartova  Foto: Raul Mee

Eesti Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA juht Raul Milli sõnul sujus süsteemi käivitamine laupäeval ja pühapäeval kenasti. „Eestipoolne süsteem on vastu pidanud ja toiminud, kuid kesksel tasemel esines täna (eile, toim.) siiski süsteemi töös üks tehniline tõrge. Tegu oli paljude riikide, sh. ka Eesti süsteemi tööd (kuivõrd erinevate riikide süsteemid suhtlevad süsteemi keskse lahendusega) mõjutanud probleemiga, mis praeguseks hetkeks peaks olema lahendatud,“ võttis Mill esimeste päevade kogemuse kokku. „Kuivõrd kogu Euroopa lülitus süsteemi kasutama üheaegselt, võib selliseid tehnilisi tõrkeid ette tulla, sest tegu on väga suure süsteemi ning kasutajate hulgaga.“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee