Gripp on viinud haiglasse pea 1000 inimest

Enamik intensiivravi vajanud patsientidest kuulusid riskirühmadesse.
Enamik intensiivravi vajanud patsientidest kuulusid riskirühmadesse.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse andmetel on selle hooaja algusest gripi tõttu haiglaravi vajanud kokku 963 inimest, kellest 57,2 protsenti on olnud lapsed ja noorukid vanuses kuni 19 eluaastat, 15,6 protsenti tööealised ja 25,7 protsenti vanemaealised patsiendid.

Alates jaanuarist on 10 haigla andmeil vajanud gripi tõttu intensiivravi kokku 70 inimest vanuses 3–95 eluaastat. Mediaanvanuseks on 68,9 aastat.

Enamik intensiivravi vajanud patsientidest kuulusid riskirühmadesse. Põhiliseks riskifaktoriks olid südameveresoonkonna haigused (34 inimesel ehk 48,6%), järgnesid diabeet (14), onkoloogilised probleemid (10) ja krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, kahe inimese puhul puudusid andmed kaasuvate haiguste kohta. Keskmine intensiivravi kestus oli 9,3 päeva.

Grippi haigestumise intensiivsus keskmine

Eelmise nädala andmete põhjal võib grippi haigestumuse intensiivsust hinnata keskmiseks ja geograafilist levikut laialdaseks: Eesti keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 439,8.

Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Ida-Virumaal, Narvas, Läänemaal, Raplamaal, Tartumaal, Põlvamaal ja Viljandimaal. Haigestumise kasvu märgiti Narvas, Läänemaal, Lääne-Virumaal, Põlvamaal, Tartumaal ja Viljandimaal. Mujal püsis haigestumine stabiilsena või oli langustrendis.

Grippi haigestumine endiselt kasvas vanemaealiste inimeste hulgas, teistes vanusrühmades püsis haigestumine samal tasemel.

Levib A-gripiviirus

Laboratoorse kinnituse said 398 gripiviirust, neist 394 olid A- ja 4 B-gripiviirus.

Täpsemalt määratleti 11 A-gripiviirust, nendest kõik olid A-gripiviiruse alatüüp A(H1N1)pdm2009. Gripiviirustest tingitud haigestumiste osakaal langes nädalaga 73,7 protsendilt 71,5 protsendile, selle arvelt suurenes haigestumine muude viiruste tõttu. Muudest viirustest levisid enim RS-viirused, mille osakaal tõusis 17,1 protsendini.

Võttes arvesse sentinel-seire andmeid ja etioloogilise pildi muutuseid, hindab Terviseamet, et haigestumine on stabiliseerumisfaasis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.