Aet Trisberg • 1 märts 2019 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Ravimite ehtsuse kontroll hinnale ei mõju

Eesti asus ühes teiste Euroopa Liidu riikidega 9. veebruarist retseptiravimite ehtsust kontrollima. Kuna süsteem nõuab kulusid, hakkasid kohe ka ringlema jutud, et ravimid muutuvad nüüd kallimaks. Esialgu ei leia see kusagilt kinnitust.

Iga 2D-koodiga ravimipakend tuleb eraldi skaneerida.  Foto: Raul Mee

Ravimisektori kulutused uuele süsteemile üleminekuks ja käigushoidmiseks on märkimisväärsed, mis tõstatab paratamatult küsimuse, kas see ka ravimite hinnas kajastub? Nii ravimitootjate liidu juht Riho Tapfer kui ka Eesti Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA (REKS) juht Raul Mill ei oma infot, et ravimite hinnad võiksid seoses ehtsuse kontrolliga tõusta. “Meile on tootjad kinnitanud, et uus süsteem ravimite hinda ei mõjuta,” ütleb Mill.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee