Kes arstidest sai kõige rohkem hääli?

Kiire kokkuvõte näitab, et uutest riigikogusse kandideerijatest, kes on arstid või tervishoiuga seotud isikud, saavutas kõrgeima tulemuse hematoloog kliinikumi emeriitprofessor Hele Everaus.

Praegustel andmetel keegi arstidest riigikogusse ei pääsenud, sinna ei saanud uuesti ka keskerakonna kaudu kandideerinud Viktor Vassiljev, kes on olnud pikalt poliitikaga seotud ja kes sai 1720 häält.

Reformierakonna ridades kandideerinud Hele Everaus sai 1100 häält, erakonnakaaslane kliinikumi endine juht Urmas Siigur sai 940 häält. Samas on nad oma ringkonnas asendusliikmed, juhul kui keegi, kes nende ringkonnast riigikogusse sai, ministriks läheb.

Eesti200 liikmena kandideerinud ettevõtja ja tervishoiuekspert Liina Normet sai 1048 häält.

Vabaerakonnas kandideerinud endine kliinikumi EMO juht "padjasõdalane" Kuido Nõmm sai 430 valija hääle. Vaid 2 häält vähem said reformierakondlane perearst Eero Merilind ja Tõstamaa perearst Madis Veskimägi (SDE).

Edasi tulid keskerakondlane endine Tallinna abilinnapea Merike Martinson (363 häält). Endine terviseameti juht naistearst Tiiu Aro sai reformierakondlasena 331 häält.

Isamaa ridades kandideerinud veresoontekirurg Tiit Meren sai 292 häält. Keskerakondlane psühhiaater Jüri Ennet sai 248 häält. Järgnes EKRE ridades kandideerinud kardioloog Hasso Uuetoa (224 häält) ja Eesti200 ridades kandideerinud Kadri Haller-Kikkatalo (132 häält). Tõsi, temast pisut rohkem sai keskerakondlane Peeter Mardna (145 häält). Isamaa ridades kandideerinud seksuoloog Imre Rammul sai 122 häält.

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut (SDE) sai 1618 häält, keskerakondlane Jaak Aab, kes samuti on olnud sotsiaalminister, sai seekord 2226 häält.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.