Tervise edendust peaks mõistma investeeringuna

Roche Eesti OÜ tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi
Roche Eesti OÜ tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi

Eestis oleks tervise- ja tööminister, kellel on sisemist usku ja poliitilist mandaati veenda kolleege teistest ministeeriumitest, aga ka kogu ühiskonda, et Eesti vajab eduks ja järjepidevuseks ühist eesmärki: olla 5 tervema ja õnnelikuma riigi hulgas Euroopas, ütleb Roche Eesti OÜ tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi.

Kadri Mägi-Lehtsi vastab Meditsiiniuudiste küsimusele, millised on tema ootused uuele tervise- ja tööministrile.

Eesti elu ja majandus kasvab vaid siis, kui meil on terved ja töökad inimesed, seega tervise edendusse ja patsiendikesksesse tervishoidu raha suunamine koos tervisetulemi mõõtmisega peaks olema mõistetav kui investeering, mitte kui kulu.

Rahvastiku tervise arengukavast võiks saada valitsusülene strateegia pikema ja tööjõukindlama tuleviku suunas, mitte vaid poliitkorrektsete sõnadega mittemillekski kohustav sahtlidokument kuluministeeriumis. Selleks on vaja soovi kuulda ja kuulata erinevaid, sh ka vastandlike huvidega, sihtgruppe ning julgeda teha koostööd erasektoriga.

Lihtsamatest asjadest võiks alustada tööandjate ettepanekutest, mis puudutavad töökeskkonda, sh tööohutusse ja -aega, kaugtöö võimalustesse ja tervisesse panustamist. Seadusandluse korrastamisest või enne mõne uue regulatsiooni allkirjastamist tuleks mõelda, kas see võtab või annab juurde lisandväärtust loovat tööaega nii töötajale kui tööandjale. Ja muidugi soovitan uuel ministril võtta eesmärgiks aidata neid, kes ise end aidata ei saa – et meie kaasmaalased saaksid raskelt haigestudes samaväärset ravi nagu patsiendid Sloveenias või Portugalis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.