Pildid: LTKH naistekliinikus alustas tööd sterilisatsiooniosakond

LTKH sterilisatsiooniosakonna õendusjuht Svetlana Alver
LTKH sterilisatsiooniosakonna õendusjuht Svetlana Alver

Eile avas pidulikult uksed Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus asuv sterilisatsiooniosakond, kus toimub kirurgiliste instrumentide ja teiste meditsiinitarvikute puhastamine, komplekteerimine, pakendamine ja steriliseerimine.

Osakonna õendusjuhi Svetlana Alveri sõnul oli sterilisatsiooniosakonna rajamine naistekliinikusse ülioluline samm. Tänu sellele varustatakse kliinikut vajalike instrumentidega varasemast oluliselt kiiremini, muutes töö naistekliinikus sujuvamaks.

„Seni toodi operatsiooniinstrumendid steriliseerimiseks Lääne-Tallinna Keskhaigla peahoonesse, mis eeldas pidevat transporti kahe hoone vahel ja mis sõltus autojuhi töögraafikust. Nüüd jääb ära transport ja sellega kaasnev instrumentide ootamine – saame tööd teha varasemast oluliselt kiiremini ja paindlikumalt,“ sõnas Alver.

Naistekliinikus asuv uus osakond koosneb mitmest ruumist: kasutatud instrumentide pesuruum, pakkimisruum ning n-ö puhas ruum, kus toimub steriliseeritud instrumentide väljavõtmine. Lisaks asub seal puhaste instrumentide ladu ning töötajate puhkeruum.

Osakonnas on kasutusel kaks pesurit ning kaks autoklaavi, mis on praegusel hetkel Eestis olevatest seadmetest kõige moodsamad. Parima kvaliteedi tagamiseks on väga oluline ka see, et osakonna juurde on ehitatud veepuhastussüsteem, mis tähendab seda, et pesurid ja autoklaavid töötavad puhastatud vee baasil.

Uues osakonnas töötab praegu neli inimest, kuid osakonna õendusjuhi Svetlana Alveri sõnul täieneb meeskond peagi veel ühe liikme võrra.

Tööd alustanud sterilisatsiooniosakonna ruumid asuvad Pelgulinna sünnitusmaja hoone 0. korrusel.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.