Täna lehes: Üks haigla, mitu võimalust

Tallinna Haigla rajamise tuules on vaja otsustada, mis saab pealinna haiglavõrgust üleüldse.

Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppel kinnitab intervjuus, et kuigi Tallinna Haigla funktsionaalne arengukava sai PERHi kriitikast hoolimata allkirjastatud, on riigil kavas eriarstiabi korralduse uute mudelite väljatöötamine ning see määrab ka uue Tallinna Haigla mahud ning selle, mitu haiglat üldse saab Tallinnas olema.

Arvamused

Mida teha patsiendi umbusuga? Abitus ja kartus põhjustavad umbusku tõenduspõhisesse meditsiini ja selle asemel proovitakse tagajärgedele mõtlemata alternatiivravi. Teemat lahkab Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi president Evamaria Elisabet Keränen.

Kas võimatu missioon? Mis jääb meil puudu maailmatasemel apteegiteenusest? Arutleb apteekide ühenduse juhatuse liige proviisor Kristiina Sepp.

Fookuses

Suitsiidohtlikud diagnoosid. Suitsiidiriskist eri haiguste korral annab ülevaate Lääne-Tallinna Keskhaigla psühhiaatriakeskuse juhataja Andres Lehtmets.

Uriinipidamatus pole paratamatus. Kliinikumi naistearst Ülle Kadastik kirjutab, mis juhul ja mis vanuses naisel uriinipidamatusega probleemid tekivad ja mis on abiks.

Uus lootusrikas meetod uurimisel. Teadlased on sünteesinud molekuli, mis suudab kõrvaldada C-hepatiidi viiruses.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.