Aet Trisberg • 19. märts 2019
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Perearsti nimistutest inimesi ümber ei tõsteta

Täna allkirjastatud koostöökokkulepe perearstiabi jätkusuutlikkuse tagamiseks sätestab, et arvestades elanikkonna vananemist ja perearstide töökoormuse jätkuvat suurenemist, saab pidada perearsti nimistu optimaalseks suuruseks 1600 inimest.

Riina Sikkut, Le Vallikivi, Merike Jürilo ja Rain Laane lepet sõlmimas.  Foto: Rene Suurkaev

Leppe järgi lähtub terviseamet inimese nõustamisel ja nimistusse määramisel nimistu optimaalsest suurusest 1600 inimest, määrates inimese alternatiivsete valikute korral nimistusse, mis on sellest väiksem. Alternatiivsete valikute puudumisel lahedatakse olukord juhtumipõhiselt, mis tähendab, et nimetatud number pole kivisse raiutud ning teatud juhtudel saab perearst ka edaspidi nimistusse rohkem patsiente võtta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee