Eesti Õdede Liit on eriõdedele retseptiõiguse andmise ettevalmistusi teinud juba aasta aega ja seda erinevate osapooltega arutanud. Liit soovib kõiki osapooli kaasates jõuda käesoleval aastal kokkuleppele, milliste ravimite retsepte saavad eriõed iseseisvalt pikendada.

- Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus
- Foto: Eiko Kink / Äripäev
„Patsiendi jaoks on väga oluline järjepidev ravimite tarvitamine arsti määratud raviplaani järgi. Terviseseisundi jälgimiseks ja retsepti pikendamiseks arsti vastuvõtule suunamine takistab arsti juurde pääsemist haigetel, kes vajavad eelkõige diagnoosimist ja alles ravi määramist, sest eriarsti järjekorrad on pikad. Vastava ettevalmistuse saanud eriõde võiks patsiendi terviseseisundi hindamise järgselt ka iseseisvalt retsepti pikendada, et ravi ei katkeks,“ ütles Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus.
Seotud lood
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.