Violetta Riidas • 16 aprill 2019 04:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Venoosne tromboos pole juba ammu kirurgiline haigus

Konverentsil Kliinik 2019 rääkis sisearst-õppejõud Peeter Saadla venoosse tromboosi käsitlusest uuemate teadmiste võtmes.

Tromboosikabinett on tromboosihaigele oluline koht, kust kiiresti nõu ja abi saada. Pildil ITK tromboosikabineti õde Aire Põder.  Foto: Eiko Kink

Veenitromboos pole mitte ainult arsti ja patsiendi mure, vaid ka ühiskondlik-meditsiiniline olulisus, kuna juba 12 aastat tagasi tehtud suures uuringus oli teada, et ELis sureb igal aastal selle haiguse komplikatsioonide tõttu üle 500 000 inimese. See on enam kui kolmandik Eesti elanikkonnast. Kõik veenitromboosid pole ärahoitavad, kuid suur osa õige tegutsemise juures siiski on.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee