Kadi Heinsalu • 16 aprill 2019 12:36
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

HPVsse nakatumine on vaktsiini abil vähenenud 90%

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna juhataja Irina Filippova sõnul näitab teiste riikide kogemus, et kõrge HPV vastu vaktsineerimise hõlmatusega riikides on HPV kõige kõrgema emakakaelavähi tekkeriskiga tüvedesse (16 ja 18) nakatumine vähenenud umbes 90%. Eestis on aga haigestumus ja suremus emakakaelavähki üks kõrgemaid Euroopas – seega tasub vaktsineerida.

Vaktsineerimisega hõlmatus on Eestis kooliti erinev.  Foto: PantherMedia

Mida ütelda emale/isale, kes endiselt kõhkleb, kas lubada oma tütar vaktsineerimisele või mitte?

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee