Aet Trisberg • 17 aprill 2019 09:13
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Perearstid: õhtuvastuvõtt pole lahendus

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonilepingus seisab punkt, mis lubab tagada perearstikeskustes vastuvõtu ka õhtustel tundidel ning nädalavahetustel. Perearstide sõnul puudub vajadus õhtuste vastuvõttude järgi ning EMO ülekoormatust sellega ei lahendataks.

Karmen Joller on veendunud, et üksikpraksised ja väiksemad grupipraksised pikemat lahtiolekuaega endale lubada ei suuda.  Foto: Terje Lepp

„Olukorras, kus lihtsate tervisemuredega EMOdesse pöördujate põhimass langeb tööpäevadesse ajavahemikku kell 9-17 ja nii juba mitmendat riigikontrolli auditit (nii 2011 kui ka 2018), ei ole perearstide põua tingimustes mõtet panustada lisavastuvõttude mehitamisse ajal, kui nii EMOdesse kui ka perearstikeskustesse pöördumise huvi on suhteliselt madal,“ rääkis Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee