Aet Trisberg • 18 aprill 2019 06:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Ümarlaud: vähiravi kättesaadavus peaks olema kiirem

Eesti Ravimitootjate Liidu kokku kutsutud ümarlaual arutlesid arstid, haigekassa, sotsiaalministeeriumi, erialaliitude jt organisatsioonide esindajad vähiravi hetkeseisu ning uute onkoloogiliste ravimite kättesaadavuse teemal. Esitletud uuringust selgus, et vähiravi kättesaadavus ja uute ravimite jõudmine patsiendini on Eestis Euroopa madalaimad.

Ümarlaul arutleti vähiravimite patsientideni jõudmise ja vähiravi kättesaadavuse üle laiemalt.   

Ümarlaual tutvustati üle-euroopalist vähiravi kättesaadavuse uuringut, mille järgi Eesti näitajad on ELi kehvemate seas. „Eestis, Lätis ja Leedus on uute vähiravimite kättesaadavus Euroopa madalaimate hulgas. Eestis on kättesaadavaks muutunud kuus ravimit, mis on alates 2015. aastast Euroopa Liidu turustusloa saanud. Kokku on aastatel 2015-2017 Euroopa Liidus turule lubatud 31 uut vähiravimit,“ tutvustas IQVIA uuringut „Patients W.A.I.T.” presenteerinud Baltikumi äriarendusjuht Edgaras Narkevičius.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee