Meditsiiniuudised  • 25 juuni 2019 12:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Aju tulevik: inimesed ja masinad sulavad ühte

Närvisignaalid on elektrilised impulsid, mida teadlased oskavad tänapäeval elektrooniliste aparaatidega ühendada. See võimaldab meil lasta ajul liigutada näiteks mehaanilist kätt või kontrollida arvutit pelgalt mõtte jõul.

Foto: Scanpix /PantherMedia

Võime kaugjuhtimispuldiga sekkuda teiste inimeste tegudesse ja meeltesse ning neid juhtida, nagu oleksid nad robotid. Tehnika kätkeb endas ühest küljest hirmuäratavaid stsenaariume, kuid teisalt on sel ka meditsiiniline perspektiiv. Juba praegu aitab uudne tehnoloogia halvatuid, samuti halvenenud kuulmise ja Parkinsoni tõvega patsiente, kirjutab Imeline Teadus.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee