Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eesti esimene lastekirurg saab 95-aastaseks

Doktor Inga Freibergi, esimest spetsiaalse ettevalmistusega lastekirurgi Eestis, võib nimetada nii lastekirurgia vanaemaks kui ka lastekirurgide grand old ladyks.

Lastekirurg Inga Freiberg.  Foto: erakogu

Lastekirurgia kui eriala on välja kujunenud täiskasvanute üldkirurgiast. Kuigi Euroopas loodi lastekirurgia osakondi juba 19. sajandil, siis esimene lastekirurgia osakond N. Liidus avati 1961. aastal Moskvas ja teisena, aastal 1962 Tallinna Vabariiklikus Haiglas Eestis.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee