Meditsiiniuudised  • 24 mai 2019 04:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kliinikumi hematoloogia ja luuüdi transplantatsiooni osakonnas avati noortele mõeldud virtuaalne mängutuba

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu eestvedamisel avati sel nädalal Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia ja luuüdi transplantatsiooni osakonnas noorte tegevustuba.

Doktor Ain Kaare sõnul aitab mängutoast saadav emotsioon kaasa patsientide kiiremale paranemisele.  

Mängutoa rajamise eesmärk on pakkuda ajaveetmise võimalust ka neile noortele haiglas viibivatele patsientidele, kes on mänguasjade east välja kasvanud. Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit sisustas ruumi koostöös Futuruumi ekspertidega virtuaalseks mängukeskuseks, mis võimaldab koos liikumisega mängida erinevates dimensioonides virtuaalseid mänge ehk üheaegselt sisustada haiglas veedetud aega ja samas ka liikuda, kuna enamik mängudest eeldab teatavat füüsilist aktiivsust. „Loodud mängutuba võimaldab ühelt poolt mõningast füüsilist aktiivsust, kuid vähetähtis ei ole ka virtuaalne, mõningaseks ajaks haiglakeskkonnast pääsemine, mängudest saadav emotsioon, mis kõik üheskoos peaksid kaasa aitama meie patsientide kiiremale paranemisele,“ sõnas doktor Ain Kaare Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliinikust.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee