Meditsiiniuudised  • 17 juuni 2019 06:16
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eksperdid arutlevad tõenduspõhise tervishoiu tuleviku teemal

Sotsiaalministeeriumi ja WHO Eesti esinduse eestvedamisel toimub täna, 17. juunil Tallinnas rahvusvaheline sümpoosion, kus on kõne all parimad praktikad tõenduspõhiste otsuste tegemiseks tervishoius. Tervisevaldkonna eksperdid arutlevad, kuidas tõenduspõhised ravi- ja patsiendijuhendid saaksid veelgi paremini aidata nii arste kui ka patsiente tervise jaoks parimate otsuste tegemisel.

Sotsiaalminister Tanel Kiik peab vajalikuks seista vastu ebateadusele.  Foto: Andras Kralla

“Ebateaduse ja väärinfo levik internetis on kasvav globaalne probleem. Meil tuleb igal tasandil võidelda skeemide ja inimeste vastu, kes teenivad abivajajaid pettes raha, tekitavad neile tervisekahjusid ning laialdasemaid probleeme kogu sektorile,“ ütles minister Tanel Kiik. „On ilmne, et senine riiklik tegevus tõenduspõhise informatsiooni koondamisel Eestis peab hoogustuma. Veelgi olulisem on selle teadmise viimine tervishoiutöötajate, patsientide ja kõigi elanikeni viisil, mis on neile mõistetav, kasutatav ja usaldusväärne.“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee