Aet Trisberg • 20 juuni 2019 04:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Koopiaravimit saadab umbusk

Paljud mäletavad armastatud näitlejannat Ita Everit kiitmas telereklaamis pea igal õhtul toimeainepõhiseid ravimeid. Kampaania julgustas valima geneerilist ehk koopiaravimit. Läbimurret pole aga sündinud.

Apteekritel on kohustus pakkuda patsiendile sobivate ravimite hulgast ravimpreparaati, mille puhul on patsiendi omaosalus ravimi eest tasumisel vähim.   Foto: PantherMedia

Haigekassa alustas koopia- ehk geneeriliste ravimite teavituskampaaniatega aastal 2010 ja tegi viimase 2016. aastal. “Põhjus, miks me viimastel aastatel enam pole ravimikampaaniaid teinud, on positiivne ehk siis elanikkonna teadlikkus tänase seisuga on nii kõrge, et teavitustegevusi lisaks pole vaja,” selgitab haigekassa tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse spetsialist Taisi Kõiv. “Tehtud kampaaniad ei oleks täna nii toimivad, kui levitatud sõnumeid ei toetaks terve võrgustik: arstid, erialaseltsid, apteekrid.”

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee