Siret Trull • 3 juuli 2019 09:41
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Gripivaktsiin jääb tänavu hiljaks

Kuna 2019- 2020. a hooaja gripiviiruse tüvede lõplik väljaselgitamine sel aastal viibis, jõuavad vaktsiinikogused riikideni sel aastal 2-4 nädalat hiljem.

Foto: Andres Haabu

Ravimiameti ravimiohutuse juhataja Ott Laius selgitas, et WHO kinnitab gripivaktsiini koostise järgnevaks hooajaks lähtuvalt viiruse tüvedest, mis kõige tõenäolisemalt tuleval hooajal kõige aktiivsemalt levivad. Käesoleval aastal võtsid nad otsustamiseks natuke lisaaega, et koguda ühe vaktsiinikomponendi (H3N2) leviku kohta täpsemat infot.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee