Meditsiiniuudised  • 29 juuli 2019 10:15
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eestis on liiga vähe psühhiaatreid

Eestis ei jätku piisavalt psühhiaatreid ning ligi pooled neist võivad päevapealt pensionile minna. Kui Eestis kannatab vaimse tervise probleemi all iga neljas inimene, siis tähendab see, et abi võib vajada umbes 325 000 inimest, kelle teenindamiseks on Eestis ainult 292 psühhiaatrit.

Enesetapumõttega lapse jaoks kiiret psühhiaatrilist abi leida on Eestis raske.  Foto: PantherMedia

Veel kehvem on olukord laste ja noorte vaimse tervise vallas, sest spetsialiseerunud lastepsühhiaatreid on terve riigi peale registri järgi ainult 22. Vaja oleks neid aga vähemalt 50, kirjutab tänane Postimees.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee