Meditsiiniuudised  • 30 juuli 2019 11:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Teadlased seostavad rasedusaegset naissuguhormooni taset autismi kujunemisega

Kõrge naissuguhormooni ehk östrogeeni tase raseduse ajal võib suurendada sündival lapsel autismi kujunemise ohtu, nii selgub briti ja taani teadlaste ühisuuringust.

Östrogeen mängib olulist rolli sünaptogeneesis ehk närvirakkude vaheliste ühenduslülide loomises, mis algab juba emaüsas ning kestab terve elu.  Foto: PantherMedia

Sama teadlasrühm näitas nelja aasta eest ilmunud uuringus, et rasedusaegne suguhormoonide mõju oli nähtav lootevees just autistlike poiste puhul. Ilmnes, et poistel, kelle emal oli raseduse ajal androgeeni ehk meessuguhormooni tase kõrgem, kujunes suurema tõenäosusega hiljem välja autism. See võib selgitada ka põhjust, miks autismi esineb rohkem poistel kui tüdrukutel, kirjutab ERR Novaator.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee