Meditsiiniuudised  • 5 august 2019 06:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Hiiumaa haigla jäi uutmoodi rahastusmudeliga plussi

Hiiumaal ei katnud tavaline haigekassa lepingumudel patsientide vähesuse tõttu haigla üldkulusid ja haigla oli aastaid rahalistes raskustes. Mullu aprillist katsetatakse seal eelarvepõhist mudelit, kus haigekassa ostab teenust mitte ravijuhtude kaupa, vaid arstiabi tagamist kokkulepitud mahus tervikuna.

Hiiumaa haigla  Foto: Hiiumaa haigla koduleht

Aktuaalne Kaamera tegi sel teemal uudise ja andis teada ka uue rahastamismudeli tulemustest. 2016. aastal oli Hiiumaa haigla kahjum 205 000 eurot, 2017. aastal 199 000 eurot, millest 66 000 tuli perioodist pärast Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga võrgustumist. Mullu jäi haigla 10 000 euroga plussi.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee