Kadi Heinsalu • 7 august 2019 12:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Algab puukborrelioosi vaktsiini II faasi uuring

Euroopa biotehnoloogiafirma Valneva teatas, et sai loa puukborrelioosi vaktsiini II faasi uuringuks.

Puukborrelioosi nakkuse jaoks peab puuk olema inimese küljes kinni olnud mitmeid tunde. Kui puuk kohe leida, siis nakkust saada on väiksem tõenäosus.  

Vaktsiini kliinilise uuringu I faas lõppes edukalt ja ettevõte sai loa järgmiseks faasiks. Uuring peaks algama tänavu sügisel, tulemusi on oodata 2020. aasta suvel. Valneva arendatav puukborrelioosi vaktsiinikandidaat nimetusega VLA15 on praegu ainus, mida maailmas katsetatakse. Töö sellega algas ametlikult 2017. aasta suvel, kui saadi uuringuluba FDAlt (USA toidu- ja ravimiohutusamet, toim).

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee