Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Sõltumatuid proviisorapteeke on Eestis vaid 15
Ametlikult on Eestis septembri lõpu seisuga 175 apteegireformi nõuetele täielikult vastavat proviisorapteeki, millest enamik teeb siiski frantsiisi alusel koostööd mõne apteegiketiga.
Kiisal peab ketiapteekidest sõltumatut apteeki proviisor Kirsti Vihermäe.
Foto: Raul Mee
Täiesti iseseisvaid ja lõpuni proviisorapteegi nõuetele vastavaid võib olla vaid 15, mida peab 8 proviisorit, näitab ERR-i analüüs. Ametlikku ülevaadet ei oma isegi ravimiamet, kirjutab ERR.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.