Kui ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu praegusel kujul jõustub, jääb üldapteegi pidamise kohustus tulevikus vaid viies suuremas Eesti linnas. Ühtlasi kaob nii mujal Eestis apteekides ravimite valmistamine ja väheneb kvalifitseeritud proviisorite arv.

- Ravimeid valmistatakse üldapteekides, haruapteekidel seda kohustust ei ole.
- Foto: Raul Mee
Ravimiamet toob oma ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõule antud arvamuses välja, et seletuskirja kohaselt on eelnõu eesmärk muuta ravimiseadust viisil, mis võimaldaks apteekidega seonduvat reformi jätkata, vältides olukorda, kus 64% apteekidest suletakse ning tekib probleem ravimite kättesaadavusega ja reaalne oht patsientide elule ja tervisele. Samuti on eesmärgiks maandada riske riigile ja omavalitsustele ning riivata vähem seniste apteegiomanike põhiõiguseid.
Seotud lood
Ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega tühistataks apteegireformi toimumine, ei lahenda probleeme apteegiturul, vaid süvendab neid, leiab riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt.
Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas oma tänasel istungil ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega pöörataks tagasi apteegireform.
Põltsamaa proviisor ja Eesti Apteekrite Liidu juht Ülle Rebane investeeris apteegireformi ootuses oma apteeki elusäästud – 200 000 eurot. Kui reform tühistatakse, võib ta kaotada kõik.
Neljapäevase uudise valguses, et apteegireform jääb ära ja hulgimüüjad said oma tahtmise, palusime mõnele küsimusele vastata ühel reformi osapoolel, proviisorite koja juhil Karin Alamaa-Aasal.
Meliva hambakliinikud Tallinnas, Sakus Pärnus ja Kuressaares ootavad oma kollektiivi hambaarste!