• 26.02.20, 15:46
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kõrvaltoimeteatisi laekus mullu vähem, teateid surmast oli rohkem

Ravimiametile laekus 2019. aastal 458 kõrvaltoime teatist, milles kirjeldati 1295 võimalikku kõrvaltoimet.
Ravimite kõrvaltoimed võisid mullu põhjustda 17 surma.
  • Ravimite kõrvaltoimed võisid mullu põhjustda 17 surma.
  • Foto: Andras Kralla
Tervishoiutöötajad saatsid 275 teatist, patsiendid saatsid 161 teatist. Müügiloa hoidjad edastasid ravimiametile 22 teatist meditsiinikirjanduses avaldatud juhtudest, kus kirjeldati kõrvaltoimeid, mis tekkisid ravimite kasutamisel Eestis.

Seotud lood

Uudised
  • 14.08.19, 09:16
Verekäitlemisel on tänavu probleeme olnud 25 korral
Verekäitlejad on tänavu ravimiametit teavitanud vereülekandega seotud rasketest kõrvaltoimetest, C-hepatiidi ülekandmise kahtluses, aga ka vale verekomponendi üle kandmisest.
Uudised
  • 19.02.19, 12:00
Ravimite kõrvaltoimed põhjustasid mullu 11 surma
Ravimiametile laekus 2018. aastal 512 kõrvaltoime teatist (neist 3 olid duplikaadid), milles kirjeldati 1275 võimalikku kõrvaltoimet.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.10.25, 16:32
Haiglad liiguvad automatiseeritud ravimikäitluse suunas
Haigla igapäevatöö keerukus ei seisne ainult patsientide ravimises, vaid ka selles, et õiged ravimid jõuaksid õigel ajal patsientideni. Iga ravim on kriitilise tähtsusega ning isegi väikesed vead annuses või ravimivalikus võivad ohustada patsiendi tervist. Haiglas liigub päevas sadu ravimeid. Nende käsitsi haldamine, komplekteerimine ja dokumenteerimine muudab protsessi keerukaks ning veaohtlikuks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele