• 10.03.20, 09:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Koroonaviirusega nakatunute täpne suremus pole veel teada

Möödunud nädalal teatas Maailma Terviseorganisatsioon (WHO), et maailmas sureb koroonaviiruse tõttu ligikaudu 3,4 protsenti nakatunutest. Epidemioloogide hinnangul on tegu jämedakoelise hinnanguga ning see erineb riikide ja vanuserühmade lõikes märkimisväärselt.
Koroonaviirusega nakatunute täpne suremus pole veel teada
  • Foto: Shutterstock
WHO peadirektori Tedros Ghebreyesuse mainitud näitaja põhines lihtsal arvutusel, kirjutab ERR. Toona oli viirusega nakatunud 90 869 inimest ja sellesse surnud 3112. Need omavahel jagades saab suremuseks ligikaudu 3,4 protsenti. Sama loogika alusel oleks näitaja haiguspuhangu epitsentris Hubei provintsis 4,3 protsenti ja Hiinast väljaspool umbes 1,6 protsenti. Hinnang on lihtsustatud mitmel põhjusel. Haigust ei põdenud möödunud teisipäevaks läbi kõik nakatunud. Möödunud reedeks oli tervenenuid ligi 54 000 ja surnuid üle 3300. Ligikaudu 40 000 nakatunu saatus oli seega lahtine. Surnute arv ehk murru lugeja kasvaks seega isegi viiruse edasise leviku lõppedes.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele