• 16.04.20, 09:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tartu Ülikooli teadlased töötasid välja COVID-19 antikehade määramise testi

Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi teadlased analüüsisid koroonaviirushaigust põdevate inimeste vereplasma proove, mis olid pärit Tartu Ülikooli Kliinikumist. Eetikakomitee loal tehtud uuringus said nad kinnitust, et nende väljatöötatud SARS-CoV-2 antikehade määramise meetod toimib.
Tartu Ülikooli molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson.
  • Tartu Ülikooli molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson.
  • Foto: Tartu Ülikool
COVID-19-ga nakatunud inimese organismis tekivad 14–28 päevaga antikehad. Testides inimest nende antikehade suhtes, saab kinnitada tema varasema nakatumise ja teha kindlaks, kas tal on tekkinud koroonaviiruse vastu immuunsus.

Seotud lood

Uudised
  • 16.04.20, 09:00
Ravimifirma alustab koronaviiruse vaktsiini testimist inimestel septembris
Ravimitootja Johnson & Johnson plaanib alustada koronaviiruse vaktsiini testimist inimestel septembris ning ettevõte püüab vaktsiini koos vajalike lubadega kasutusvalmis saada 2021. aasta alguses.
Uudised
  • 15.04.20, 09:02
Ravimifirma alustab COVID-19 ravimi katsetega
Ravimifirma Astra Zeneca alustab üle maailma ravimikatseid COVID-19 ravimiga, kirjutas Kauppalehti.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele