• 01.05.20, 09:08
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hiina vaktsiiniarendajad on tupikus

Hiina on mõne COVID-19 vaktsiini arendusega jõudnud niikaugele, et vaja oleks suuremat hulka haigeid, aga tekkinud on probleem - riigis pole ühtegi haiguspuhangut.
Meedik koroonaviiruse vereprooviga.
  • Meedik koroonaviiruse vereprooviga.
  • Foto: Shutterstock
Kuna koroonaviiruse pandeemia levis kiiresti mööda mandreid, asusid meditsiiniteadlased kogu maailmas enneolematu kiirusega proovima leida ravimeid ja vaktsiine uue haiguse vastu võitlemiseks, kirjutab scmp.com. Protsess, mis võtab tavaliselt aastaid või isegi aastakümneid laboratoorset tööd ja katseid, on kiirendatud kuudeni. Mitu Hiina farmaatsiaettevõtet töötab uue koroonaviiruse vaktsiini loomise nimel ja osa neist on jõudnud väga kaugele. Kuid enesekindlust maailmale esimesena vaktsiin pakkuda, pole. Inimkatseteni on jõudnud üheksa vaktsiinikandidaati ja enam kui 70 on eelkliinilistes uuringutes. Hiinale kuulub neist üheksast viis.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele