Riigihalduse minister Jaak Aab saatis eile kohalikele omavalitsustele ja avaliku sektori asutustele kutse osaleda riigi korraldatava isikukaitsevahendite (IKV) ühishankel. Hanke eesmärgiks on luua asutusele lihtsam ja soodsam viis isikukaitsevahendite varude tagamiseks alates juulist.

- Riigihalduse minister Jaak Aab käis aprillis Tallinna lennuväljal vastas Hiinast tulnud lennuk, mille lastiks on 2,6 miljonit isikukaitsevahendit.
- Foto: Liis Treimann
„Riigi poolt on isikukaitsevahendid tagatud juuni lõpuni, kuid alates juulist jätkub tavapärane süsteem, mil tervishoiuteenuste osutajad, hoolekande- ja riigiasutused ning kohalikud omavalitsused hangivad endale ise vajaliku koguse maske, kindaid ja kõike muud,“ selgitas riigihalduse minister Jaak Aab. „Selle ühishanke eesmärk on teha see protsess omavalitsustele ja muudele avaliku sektori asutustele võimalikult lihtsaks ja ka soodsaks.“
Seotud lood
Haigekassa rahastab tervishoiuasutuste kulusid, mis on seotud koroonaviiruse patsientide ravi ja isikukaitsevahendite soetamisega, samuti katab haigekassa eriolukorra ajal raviasutuste püsikulusid, toetades nii raviasutuste finantsilist jätkusuutlikust. Kokku on eriolukorras tekkinud kuludeks tervishoiuasutustele arvestatud kuni 171 miljonit eurot.
Haigekassa tasub hambaarsti juures COVID-19 kaitseks kuluvate isikukaitsevahendite eest vaid haigekassa lepingupartnerite juures ja vaid haigekassa rahastatavate teenuste korral, tasuliste teenuste korral ja nende hambaravikabinettide puhul, kel haigekassaga lepingut pole, tasub isikukaitsevahendite eest patsient.
Terviseamet ja selle juht Merike Jürilo on valitsuspoliitikute tugeva kriitika all, etteheiteid on Saaremaa võrkpallimängust andmete kinnihoidmiseni.
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse, millega pannakse paika eriolukorras haigekassa kaudu makstavate hüvitiste ja tervishoiu täiendavate kulude katmise tingimused.
Meliva hambakliinikud Tallinnas, Sakus Pärnus ja Kuressaares ootavad oma kollektiivi hambaarste!