Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ilmus uus õendusdiagnooside raamat
Uus eestikeelne NANDA-I õendusdiagnooside raamat aitab õdedel paremini juhtida patsiendi teekonda.
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli eestvedamisel on trükist ilmunud juba kolmas eestkeelne versiooni õendusalasest NANDA-I õendusdiagnooside raamatust “Õendusdiagnoosid. Definitsioonid ja klassifikatsioon 2018-2020” (ingliskeelse väljaande toimetajad T. H. Herdman ja S. Kamitsuru). Käesolev versioon sisaldab 244 õendusdiagnoosi, millest 17 on uued. Tõlke ingliskeelne algversioon on NANDA-I ajaloos koguni üheteistkümnes.
Kui praegu korraldab iga tervishoiuorganisatsioon õendustegevuse dokumenteerimist vastavalt oma äranägemisele, siis tulevikus peaks selleks olema ühtne üleriigiline digitaalne infosüsteem.
Õdede kutsealastest väljakutsetest ja kitsaskohtadest, õe rollist kaasaegses tervishoius ning patsientide ootustest õdedele kirjutab regionaalhaigla blogis regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko.