Arstiteadust soovis tänavu eesti keeles õppima asuda 647 kandidaati ehk 53 võrra rohkem kui eelmisel aastal. Tihe oli konkurss ka füsioteraapia ja hambaarstiteaduse erialadel.

- Tartu Ülikooli biomeedikumi õppehoone.
- Foto: Erik Prozes
Meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaan Anti Kalda soovis kõigile üliõpilastele ja õppejõududele edukat uut õppeaastat ning avaldas heameelt, et kõik valdkonna õppekohad said täidetud motiveeritud üliõpilaskandidaatidega. „Avalduste arvust on alati tähtsam üliõpilaste motiveeritus, ja tänavune õppeaasta tuleb eelmistest erinev. Juba eos peame arvestama, et kontaktõppega algav õppeaasta võib üle minna osaliseks või täielikuks kaugõppeks, mis nõuab üliõpilastelt suuremat iseseisvust,“ ütles Kalda.
Seotud lood
14. novembril toimus Tallinnas Mövenpicki konverentsikeskuses Eesti Viljatusravi ja Embrüoloogia Seltsi sügisseminar „Kuidas viljakuskell tiksub?“. Konverentsil osales sadakond meditsiinitöötajat - kokku olid tulnud naistearstid, viljatusraviga seotud spetsialistid ja reproduktiivmeditsiiniga seotud teadlased.