Kirurg Jüri Teras kaitses Tallinna Tehnikaülikooli loodusteaduskonnas doktoritöö melanoomi kirurgilise ravi teemal.

- Kirurg Jüri Teras.
- Foto: Terje Lepp
8. septembril kaitses Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkokirurgia keskuse juhataja, Eesti Onkoloogide Seltsi esimees Jüri Teras Taltechis doktoriväitekirja, milles uuris rahvusvahelise teaduskoostöö raames Skandinaavia, USA ja Austraalia kolleegidega melanoomi kirurgilise ravi erinevaid aspekte, kaugtulemusi ning regionaalse metastaseerumise uudseid ravivõimalusi.
Seotud lood
Keemiaravi raske üldmõju leevendamiseks on teadlased koos meedikutega välja arendanud uue, nn isoleeritud keemiaravi meetodi, ehk kohaliku infusiooni, mida Euroopas on seni vähe kasutatud.
Nahavähi varajane diagnoosimine aitaks säästa miljoneid eurosid haigekassa ravikuludelt, sest siis on melanoomi palju lihtsam ravida ja kulud on väiksemad.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.