Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Teadlased pakkusid uue idee koroonaviirusesse nakatumise vähendamiseks
Tartu Ülikooli meditsiiniteadlaste osalusel avaldati ajakirjas Science kaks teadusartiklit, milles kirjeldatakse koroonaviiruse rakkudesse sisenemise ja kudedes levimise uusi mehhanisme.
Tartu Ülikooli nanomeditsiini professor Tambet Teesalu.
Foto: ajakiri.ut.ee /Andres Tennus
Tulemused pakuvad võimalikke uusi viise vältimaks uude koroonaviirusesse nakatumist ja aitavad mõista, miks see viirus on nakkavam kui teised sarnased viirused.
Ravimite ettevalmistus ja manustamine nõuab täpsust. Professionaalsed süsteemid nagu ravimijaotajad, ravimikandikud ja nädalasüsteemid tagavad, et iga ravim oleks omal kohal ja õige ajal kiirelt ning mugavalt kättesaadav.