• 30.11.20, 09:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Erektsioonihäire võib ennustada kardiovaskulaarhaiguse teket

23. oktoobril toimus Tallinnas Cardiopulmo foorum 2020. Üheks käsitletavaks teemaks oli erektiilse düsfunktsiooni seos kardiovaskulaarhaigustega ning sellest kõneles prof Margus Viigimaa (PERH).
Prof Margus Viigimaa.
  • Prof Margus Viigimaa.
  • Foto: Julia-Maria Linna
Erektiilne düsfunktsioon on väga sage probleem – seda esineb pea 40% 40aastastest meestest ja sagedus kasvab vanusega. Uuringutes on leitud, et erektsioonihäired tekivad 2–5 aastat (keskmiselt kolm aastat) enne koronaararterite haiguse, insuldi või perifeersete arterite haiguse manifesteerumist, olles seega omamoodi ennustava väärtusega.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.04.26, 11:45
Saaremaa investeerib 100 000 eurot tervishoiutöötajate toetuseks
Tervishoiutöötajatest on Eestis suur nappus, seda eriti suurtest keskustest väljaspool. Saaremaa vald, kohalikud ettevõtjad ning Kuressaare Haigla on leidnud ja rakendanud aga mitut erinevat meedet, kuidas üheskoos seda olukorda parandada ja arste saarele tööle saada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele