Vaimse tervisega seotud probleemid on väga levinud: häireid esineb igal neljandal inimesel. Kahjuks ei tule tervishoiusüsteem nende patsientide aitamisega kuigi hästi toime, tõdes Tartu Ülikooli psühhiaatria professor, Imperial College London külalisprofessor Eduard Maron konverentsil Update 2020.
Maron tõi välja, et 75% vaimse tervise murega arstile pöördunud patsientidest saab esmasel hindamisel vale diagnoosi. Võib kuluda aastaid, enne kui diagnoosi korrigeeritakse. Üsna paljud patsientidest, kellele määratakse antidepressandid, ei saa neid tarvitada, kuna ravivalikud ei ole õiged, need ei arvesta ravimite kooss- ja kõrvaltoimetega. Lisaprobleem on, et järjekorrad psühhiaatri vastuvõtule on pikad, nagu ka vahed visiitide vahel, mistõttu ei tea arst, mis patsiendiga vahepeal toimub.
Seotud lood
Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku juhataja Helle Karro andis konverentsil Update 2020 ülevaate sellest, kuidas COVID-19 praeguse teadmise kohaselt mõjutab rasedust, sünnitust ja perinataalset tulemust.
3. detsembril toimunud uutmoodi formaadis konverentsil "Meditsiini Update 2020" andsid 10 eriarsti lühikese, kuid ammendava ülevaate oma valdkonna uudistest.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.