Ravijuhendi koostamine nõuab ekspertidelt aasta jagu tööd
Tartu Ülikoolis tegutseb ravijuhendite püsisekretariaat, kes äsja on valmis saanud kaks uut ravijuhendit ning järgmise aasta tööde nimekirjas on juba kaheksa. Kuidas meeskond töötab, selgitas TÜ teadur Kaja-Triin Laisaar.
Tartu Ülikoolis tegutseva ravijuhendite püsisekretariaadi juhtimisel valmis äsja kaks ravijuhendit: esimene neist käsitleb alkoholitarvitamise häirega patsienti, teine aga kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse taastusravi. Tuleva aasta alguses valmivad ka elulõpuravi, kroonilise südamepuudulikkuse ja teist tüüpi diabeedi ravijuhendid.
Alaseljavalu tugevus ei anna selget infot selle põhjuste ja ulatuse kohta, isegi kui valu on alguses patsiendi jaoks hirmutavalt tugev. Nö "punaseid lippe" on alaseljavalu põhjuste seas harva, selgitas Ida-Tallinna Keskhaigla taastusarst Eve Sooba.
COVID-19 ravijuhendisse on koondatud uusim tõenduspõhine info nii raskemas seisundis intensiivravihaigete kui ka COVID-19 osakondades viibivate patsientide ravimiseks.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.