Valitsust nõustava teadusnõukoja juht Irja Lutsar ütles tänasel pressikonverentsil uute piirangute seadmise taga olevaid kaalutlusi selgitades, et plaanilise tööga jätkamine Eesti haiglates muutub koroonaviiruse levimise tõttu aina keerukamaks ning meditsiinisüsteem on üle kuumenemas.

- Professor Irja Lutsar.
- Foto: Meeli Küttim
Igal nädalal tõuseb haiglates koroonapatsientide arv, ent kasvab ka haigestumine tervishoiuasutuste töötajate seas. "Kui osakonnas üks on nakatunud, läheb kogu osakond isolatsiooni ja see peatab ka plaanilise töö. Haiglate töö on just seetõttu suures osas häiritud," selgitas teadusnõukoja juht Irja Lutsar.
Seotud lood
Tänaseks paljude sektorite tööd hõlbustanud AI on jõudnud tervishoidu ning loonud lahenduse, mis aitab arstidel dokumenteerimisele kuluvat aega kordades vähendada. “See pole enam tulevikustsenaarium, vaid reaalselt kasutatav tööriist, mis suudab arstivisiidi põhjal koostada mitte ainult sissekande, vaid ka suure osa vajalikust dokumentatsioonist,” räägib ettevõtte Connected juhatuse liige Kaupo Kuusk.