1990ndatel toimunud tervishoiureformi käigus ei olnud plaanis perearstidest väikeettevõtjaid teha, aga ometi just nii läks. Uudse süsteemi algusaastad olid pehmelt öeldes karastavad.
25 aastat tagasi alustades pidid noored perearstid nimistu nimel kõvasti pingutama, ütleb perearst Eero Merilind.
Foto: Andras Kralla
Perearste hakati Eestis koolitama kolmkümmend aastat tagasi 1991. aastal Tartu Ülikooli juures. Ümberõppekursus vältas 2004. aastani. Vahepeal lükati käima ka peremeditsiini residentuur. Täiendusõppe lõpetanud esimesest mõnekümnest perearstist on tänaseks saanud ligikaudu tuhat.
Mustamäele rajatav Tammsaare Tervisemaja on kasvamas üheks piirkonna suurimaks perearstikeskuseks, koondades ühe katuse alla arvestatava hulga perearstinimistuid ja laia valiku esmatasandi terviseteenuseid. Ehituses olev ja aasta pärast valmiv 6-korruseline tervisemaja hakkab teenindama enam kui 100 000 elanikku Mustamäe, Õismäe ja Kristiine piiril.