Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Õdede liit lepitaja ettepanekutega ei nõustunud
Riiklik lepitaja Meelis Virkebau kohtub täna õdede liidu ja tööandjate esindajatega, et arutada võimalusi jätkuva töötüli lahendamiseks.
Eelmisel, 17. mail toimunud lepituskoosolekul andis riiklik lepitaja Meelis Virkebau sotsiaalpartneritele soovitused ja ettepanekud töötüli lahendamiseks ja kokkuleppele jõudmiseks. Vastuseid ootas ta osapooltelt hiljemalt 25. maiks.
Eile, 28. aprillil sõlmisid tervishoiuvaldkonna töötajate ja tööandjate liidud riikliku lepitaja ettepaneku alusel üleriigilise kollektiivlepingu aastateks 2021–2022.
Eesti Õdede Liit teatas, et esitas täna töötüli lahendamise avalduse riiklikule lepitajale, sest haiglate liit keeldus palgatingimustest õdede liiduga läbi rääkimast.
Haiglate liidu juht Urmas Sule ütleb, et 28. aprillil allkirjastatud kollektiivleppe sõlmiti ootuses, et õdede liit sellega ühineb ja asjade vastupidine kulg on olnud üllatav.