• 14.07.21, 13:00

E-konsultatsioonide arv tegi Pärnu haiglas mullu tohutu hüppe

Pärnu haigla majandusaasta aruandest selgub, et sarnaselt teistele haiglatele mõjutas üleilmne pandeemia olukord ka nende tööd ja seoses COVID-19 viiruse levikuga tuli ümber korraldada haiglas tervishoiuteenuste osutamine.
Pärnu haigla.
  • Pärnu haigla.
  • Foto: Meeli Küttim
Viiruse leviku perioodil kevadel katkestati haiglas terviseameti korraldusel tavapärane plaaniline töö. Ambulatoorses töös mindi COVID-19 pandeemia esimese laine ajal valdavalt üle kaugvastuvõttudele. Erakorraliste tervishoiuteenuste osutamist ei katkestatud, kuid selle korralduses tehti olulisi muudatusi. Samas jätkati ka onkoloogilisi haigusi põdevatele patsientidele plaaniliste keemiaravi teenuste osutamist eriolukorras, et tagada Pärnumaa patsientidele ravi kättesaadavus.

Seotud lood

Uudised
  • 25.06.21, 15:30
Lastehaigla leping jäi mullu COVID-19 tõttu alatäidetuks
Tallinna Lastehaigla peatas sarnaselt teistega mullu kevadel pea kaheks kuuks plaanilise töö, ent kuna laste COVID-19-st tingitud haigestumine ei nõudnud enamasti haiglaravi, siis pandeemiast tingitud ravimahu suurenemist ei olnud.
Uudised
  • 08.06.21, 15:30
Ida-Viru Keskhaigla aastatulem oli positiivne
Ida-Viru Keskhaigla tulud kasvasid 2020. aastal tunamullusega võrreldes 20%, kulud 7% ning tulem oli aasta varasemast 695% suurem. Numbrite kasvu taga on nii toetused kui teenuste müügilt saadud tulu.
Uudised
  • 19.05.21, 09:10
Kuressaare haigla investeerib kasumi psühhiaatriaüksusesse
Mullune majandusaasta lõppes Kuressaare haiglale 1,56 tuhande euro suuruse kasumiga, mis on kavas tänavu investeerida peamiselt psühhiaatriaüksuse rekonstrueerimisse.
Uudised
  • 16.04.21, 07:00
HNRK täitis mullusest lepingumahtust 87%
Möödunud kevadel kehtinud eriolukord, mis peatas haiglates plaanilise töö, mõjutas ka Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses (HNRK) teenuste osutamist ning keskus majandustulemused jäid tunamullusest kehvemaks.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele