Chemi-Pharmi juhi ristsed pandeemias: pöörane kasv tuli koos pisaratega
Nõudlus keemiatööstuse Chemi-Pharm toodete järele kasvas pandeemiaga hüppeliselt, mis tähendas käibe mitmekordistamist ja töötajaskonna poole võrra suurendamist. Aga ka pisaraid.
Keemiatööstuse Chemi-Pharm juhtimine on jagatud kahe juhi vahel. Ettevõtte tegevjuht ja sissepoole suunatud asjadega tegeleb viimased seitse aastat Kristo Timberg. Tööstuse rajaja Ruth Oltjer on ettevõtte juhataja ja tegeleb välissuhtlusega.
Foto: Andras Kralla
Kuidas juhtida tööstust pöördelisel ajal nii, et organisatsioon sellest hästi ja tervelt välja tuleks, kuidas õpilasfirmas kõikide vigade ära proovimine sillutas Kristo tee juhtimiseni ning kuidas luua ja ehitada muutustele avatud organisatsiooni ning kaoses korda leida, see tuleb jutuks värskes saates "Juhi jutud". Saates on külas Chemi-Pharmi tegevjuht Kristo Timberg.
Keemiatööstuse Chemi-Pharm tarneahelajuht Joonas Lahe rääkis Pärnu Tarneahelakonverentsil, et eelmisel aastal õnnestus neil ettevõtte käive enam kui kolmekordistada.
Eesti riik ei peaks isegi kriiside ajal ettevõtlusse sekkuma, sest siis ei oleks see enam ettevõtlus. Samas peavad riigiametnikud kriisi ajal – ja mitte ainult siis – toetama ettevõtjaid, isiklikult ja jõuliselt. Teisiti lihtsalt ei saa, kirjutab Chemi-Pharm AS juht Ruth Oltjer.
Tippjuht Ruth Oltjer kirjeldas Äriplaan 2022 konverentsil tagasivaatavalt, kuidas tema ettevõttele oli koroonakriisis prioriteediks Eesti riik. Ta ütles, et kriisi ajal oli tal riigiametitega suurepärane koostöökogemus, kuid mõned otsustamatud ametnikud on siiski tõrvatilgaks meepotis.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.