Tartu Ülikooli Kliinikumis tehti novembri algul Eestis esmakordselt endoskoopilise peroraalse kolangioskoopia protseduure SpyGlass kolangioskoobiga. Kliinikumi endoskoopiameeskonda abistas Paul Stradinsi Kliinilise Ülikoolihaigla gastroenteroloog, professor Aldis Pukitis.

- Kliinikumis tehti Eestis esmakordselt endoskoopilise peroraalse kolangioskoopia protseduure SpyGlass kolangioskoobiga. Foto: Tartu Ülikooli Kliinikum
Endoskoopiline kolangioskoopia võimaldab otsest sapijuhade ja pankrease juha visualiseerimist, sapijuha ja pankrease juha kitsenemuste ja kasvajaliste haiguste täppisdiagnoosimist, sapi- ja pankreasejuha kivide ravi. Tegu on uue ja areneva sapiteede ja pankrease juha endoskoopilise uurimis- ja ravimeetodiga, millel on selged diagnostilised- ja ravinäidustused.
Seotud lood
Viimastel aastatel on iseteenindusest saanud igapäevaelu loomulik osa. Poes, kinos ja riigiasutustes käies on inimesed harjunud, et saavad oma toimingud kiiresti ja iseseisvalt ära teha. Järk-järgult on iseteeninduslik tehnoloogia jõudmas ka tervishoidu, pakkudes patsientidele mugavamat viisi arstivisiite korraldada.