Autor: Margot Vent • 1. juuni 2022

Uuring: alkoholitarbimise ja südameriski seost on nii mõneski riigis alahinnatud

Euroopa Kardioloogide Seltsi koosolekul esitletud uuringu tulemuste kohaselt saab nädalas üle 70 grammi alkoholi tarbimist seostada südamepuudulikkuse eelseisundiga inimeste suurenenud südameriskiga. Mitmes riigis peetakse sellist kogust ohutuks.
Värske uuringu kohaselt on alkoholitarbimise ja südameriski seost nii mõneski riigis alahinnatud.
Foto: Shutterstock

Uute uuringutulemuste valguses soovitavad teadlased südame kaitsmiseks alkoholitarbimist piirata vähem kui pudelile veinile või vähem kui kolmele pooleliitrisele keskmise kangusega õllele nädalas, seda eriti juhul, kui süda on juba kahjustada saanud, kirjutab mtvuutiset.fi.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708