Tervise- ja tööminister Peep Peterson ütles kolmapäeval Võrus alanud Eesti Haiglate Liidu sügiskonverentsi videotervituses, et ravikindlustuse saamise alused tuleb 21. sajandisse tuua.

- Minister Peep Peterson kutsus konverentsil tervishoiujuhte koostööle.
- Foto: Sotsiaaldemokraatlik Erakond
Petersoni sõnul on ravikindlustuse loomisest möödunud 30 aasta jooksul olnud mitmeid olulisi tähiseid, mis on aidanud ravikindlustust toimivana hoida, nagu iga inimese kohta ühtse pearaha sisse viimine 1994. aastal, piirkondlike haigekassade ja Keskhaigekassa üheks tugevaks Eesti Haigekassaks liitmine ning mittetöötavate pensionäride eest ravikindlustusmaksu maksmine alates 2018. aastast.
Seotud lood
Mustamäele rajatav Tammsaare Tervisemaja on kasvamas üheks piirkonna suurimaks perearstikeskuseks, koondades ühe katuse alla arvestatava hulga perearstinimistuid ja laia valiku esmatasandi terviseteenuseid. Ehituses olev ja aasta pärast valmiv 6-korruseline tervisemaja hakkab teenindama enam kui 100 000 elanikku Mustamäe, Õismäe ja Kristiine piiril.