• 20.12.22, 15:00

Katrin Kiisk: tarneraskused – miks keegi midagi ei tee?

Ravimiameti peadirektor Katrin Kiisk kirjutab, et ravimite kättesaadavuse võti on küll suuresti tootjate käes, aga mõjureid on palju ja need võivad omavahel põimuda ja kombineeruda.
Katrin Kiisk.
  • Katrin Kiisk.
  • Foto: Ravimiamet
Planeerimine, toimeainete kättesaadavus, tootmine ja tarneahelad on sõltuvuses paljudest faktoritest ega piirdu ühe riigi piiridega. Ühe tootjaga toimuv võib mõjutada paljude riikide ravimiturgu ja ravimite kättesaadavust neis. Ühes riigis toimuv võib kujuneda globaalseks mureks. Ravimite tootmis- ning tarneahel on pikk ja keerukas ning ettenägematuid takistusi võib esineda selle igas etapis. Vahel on tootjal tekkiv probleem pikemalt ette näha, vahel tekib ootamatult. Jätkuvalt on olulisteks mõjuriteks COVID, lisandunud on sõda Ukrainas ning energiaturul toimuv. Ka inimeste haigestumus ei ole püsivalt ühetaoline ning sellest tulenevalt muutuv ka ravimite vajadus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele