Personaalmeditsiini valdkonna eksperdid asutasid Eesti Personaalmeditsiini Seltsi
Eile pidas oma esimest üldkoosolekut Eesti Personaalmeditsiini Selts (inglise keeles Estonian Society of Personalized Medicine), mis koondab sõltumatu ühinguna valdkonna eksperte.
Fotol: MTÜ Eesti Personaalmeditsiini Seltsi president Sander Pajusalu.
Foto: MTÜ Eesti Personaalmeditsiini Selts
Personaalmeditsiin aitab leida igale inimesele võimalikult individuaalse ennetus- või raviplaani, analüüsides inimese geeniandmeid koos keskkonna-, tervisekäitumis- ja terviseandmetega.
Kui aasta tagasi oli patsiendikindlustuse valik Eestis piiratud vaid ühe, juhtumipõhise lepinguga, siis nüüd on kindlustusmaakleri Northern1 international insurance brokers OÜ eestvedamisel turule jõudnud uus konkureeriv lahendus. See vastab Eesti õigusruumi nõuetele, tugineb rahvusvaheliselt tunnustatud nõudepõhisele mudelile ja loob kauaoodatud valikuvõimaluse.