Rahva tervist puudutavad ennetuskavad on kirjas arvukates dokumentides
Alkoholi- ja tubakapoliitika rohelised raamatud, vaimse tervise arengukava, narkopoliitika aastani 2030, vähitõrje tegevuskava, narkopoliitika aastani 2030, valdkonnaülene ennetusnõukogu – kõik need peaksid kaasa aitama rahva tervise edendamisele.
Sotsiaalministeeriumi vaimse tervise osakonna ennetus- ja edenduspoliitika koordinaator Triinu Täht kirjutab laste vaimse tervise abi kättesaadavuse erinevatest võimalustest.
Tartu ülikooli ja Tervise Arengu Instituudi uuringust selgub, et Eesti noorte hulgas on suurenenud rahustite ja uinutite väärtarvitamine. Ligi pooled noortest, kes on neid ravimeid võtnud arsti korraldusel, on neid ka väärtarvitanud.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.