• 28.03.25, 13:22

Kõrgvee: Eesti kiirabi vajab ise kiirabi

SA Tartu Kiirabi juhi Lauri Kõrgvee hinnangul vajab Eesti kiirabi ise kiirabi: avalikkusele öeldakse küll, et kõike tehakse patsiendi huvides, aga kes oskab puude taga näha metsa, märkab muud.
Lauri Kõrgvee.
  • Lauri Kõrgvee.
  • Foto: Tartu linn
Hiljuti valminud riigikontrolli aruanne kiirabikorraldusest oli karm lugemine. 20 aastat vanad probleemid on praeguseni lahendamata ning pole garantiid, et 2045. aasta riigikontrolli auditist ei saa me jälle teada, kuidas 16 igivanast murekohast on kolm lahendatud, neli osaliselt lahendatud ja üheksa jäänud lahendamata, vahendab Postimees.

Seotud lood

Uudised
  • 23.01.25, 09:08
Riigikontroll: kiirabi peaks keskenduma vältimatu abi andmisele
Kuna kiirabi kasutatakse liiga tihti olukordades, kus inimeste elu ja tervis pole otseses ohus, püsib risk, et kriitilistes olukordades jäävad inimesed elupäästva abita, sest brigaadid on hõivatud kusagil mujal, leiab riigikontroll kolmapäeval avaldatud auditiaruandes.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.10.25, 14:23
Digitaliseeritud tekstiilid – üks alahinnatuim kokkuhoiukoht tervishoius
Regionaalhaigla digipööre tekstiilide halduses on näide sellest, kuidas digitaliseerimisega on võimalik vältida ohte ning tänu andmetele on selge ülevaade tekstiilivajadusest. Eesti suurim haigla on selle valdkonna digipöörde ja tekstiililahenduste edulugu: „Kui teekonda alustasime, küsisime endalt, kas see on innovatsioon või paratamatus,“ räägib Tõnu Talisainen, Regionaalhaigla haldusteenistuse juhataja.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele