Kesk-Soomes alustatakse esialgu kahe tervisekeskuse telefoniteenustes tehisintellekti katsetamist, et koguda patsiendi sümptomite andmeid ja vabastada õdede aega.
Alates septembri lõpust hakkab AI-assistent koguma patsiendi esmaseid andmeid tervisekõnede ajal Kyllö ja Nova tervisekeskustes.

Seotud lood

Uudised
  • 13.05.25, 07:00
Soome tervisekeskused katsetavad tehisintellekti, et arstil jääks rohkem aega patsiendi jaoks
Tervishoiuasutuses Harjun Terveys on hakatud kasutama tehisintellekti, et vähendada arstide dokumenteerimiskoormust ja parandada patsiendikogemust.
Uudised
  • 09.05.25, 09:00
AI – arsti ei asenda, aga aitab otsustada
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTechi) professor Peeter Ross rääkis Eesti Arstide Päevadel tehisintellekti rollist meditsiinis.
  • ST
Sisuturundus
  • 15.07.26, 10:07
Mida teha, kui lapsel on kõhukinnisus? Lastegastroenteroloogid selgitavad
Lastegastroenteroloogias kasutatakse funktsionaalse kõhukinnisuse klassifitseerimiseks Rooma IV kriteeriumeid (1), mille kohaselt jagatakse patsiendid kahte rühma: lapsed alates sünnist kuni nelja-aastaseks saamiseni ja üle nelja-aastased lapsed.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele